Producenci
Blog- aktualne tematy
Na dolnym pasku wybierz Blog aby poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Torfowa ściółka dla drobiu naturalny kwaśny torf dla brojlera kury nioski indyka

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 980,00 zł 980.00

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Rekyva

Opis

Ściółka torfowa dla drobiu, naturalny kwaśny torf termicznie odrobaczony
Kraj pochodzenia - Litwa
Produkt frezowany, frakcja 0-20 mm

Bezpłatna dostawa!

Wybierz jeden z wariantów: (zaznacz odpowiednią kropkę)

big-bag 1100kg
12 * 250 litrów
15 * 250 litrów

 

Torfowa ściółka dla drobiu to naturalny i ekologiczny produkt, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla hodowców drobiu, w szczególności broilerów, indyków, kur niosek. Ściółka wykonana jest z naturalnego kwaśnego torfu (PH 3,2-4,5 uniemożliwia rozwój bakterii, pleśni i grzybów), podłoże jest bogate w mikroelementy i naturalnie reguluje wilgotność. Produkt nie zawiera żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów, co zapewnia maksymalną naturalność i bezpieczeństwo dla drobiu.

Ściółka dla brojlerów to ważny element wyposażenia kurnika, który zapewnia hodowanym zwierzętom możliwość zaspokajania naturalnego odruchu, jakim jest grzebanie. Ponadto ściółka powinna zapewniać maksimum możliwości pochłaniania wilgoci, zarówno tej pochodzącej z odchodów, jak i wylewanej w trakcie korzystania z poideł. Ściółka torfowa korzystnie wpływa na zdrowie łap u brojlerów dzięki właściwościom prozdrowotnym a także skraca okres tuczu o około 2-3 dni. "Torfowa ściółka dla drobiu naturalny kwaśny torf dla brojlera kury nioski indyka" bardzo dobrze chłonie wilgoć, nawet do 900%. Dla porównania słoma wchłania 250% Naturalny torf wiąże szkodliwe gazy i niweluje nieprzyjemny zapach. Ściółka torfowa jest bardzo łatwa i szybka w ścieleniu. Ręczne wyścielenie kurnika (1000 m2) zajmuje tylko 1,5 godziny. Koszt wyścielenia torfową ściółką dla drobiu jest znacznie niższy w porównaniu z innymi preparowanym ściółkami wysokochłonnymi takimi jak ściółka wiórowa lub granulat ze słomy.

 

Sposób użycia torfowej ściółki dla drobiu

Aby uzyskać maksymalne korzyści z zastosowania torfowej ściółki dla drobiu, należy przestrzegać poniższych wskazówek dotyczących sposobu użycia:

Przygotowanie ściółki

Baloty ze ściółką należy wstawić do obiektu hodowlanego co najmniej 2-3 dni przed wstawieniem piskląt i rozciąć, aby mogły się rozprężyć i zacząć schnąć. Wilgotność torfu wynosi około 35%.

Rozprowadzenie ściółki

Co najmniej 1-2 dni przed wstawieniem piskląt ściółkę równomiernie rozsypujemy w obiekcie rozgrzanym do około 33-35 stopni C. W momencie wprowadzenia ptaków produkt będzie podsuszony, a wilgoć oddana do powietrza. Zwiększona wilgotność powietrza w obiekcie zapewni optymalny klimat dla drobiu.

Ilość ściółki

Paleta 1100 kg wystarcza na zaścielenie około 600-800 m2 dla kury nioski, indyka, stad rodzicielskich oraz około 1000-1100 m2 dla broilera kurzego. Wydajność ostatecznie jest zależna od posadzki oraz pory roku. Torf nie tworzy skorupy a jego chłonność sięga 800%, w związku z powyższymi grubość ścielenia może być znacznie mniejsza w porównaniu do innych rodzajów podłoży dla drobiu.


Warunki hodowli

W chwili wstawiania piskląt temperatura w kurniku powinna wynosić 35-36 °C, a temperatura posadzki 29-31°C i wilgotność 45% - 62%. Ważne jest, aby temperatura 29-31°C dotyczyła posadzki, a nie ściółki.

Zastosowanie torfowej ściółki dla drobiu pozytywnie wpłynie na zdrowie i kondycję drobiu, co przekłada się na lepszą wydajność i szybszy wzrost. Właściwe przygotowanie i rozprowadzenie ściółki oraz utrzymywanie odpowiednich warunków hodowli zapewnią optymalne korzyści dla hodowcy i drobiu. Ściółka torfowa pozytywnie wpływa na odpowiednią jakość łap.

 


Korzyści dla drobiu

Naturalny skład torfu pozytywnie wpływa na zdrowie i kondycję drobiu, co przekłada się na lepszą wydajność i szybszy wzrost.
Kwaśny pH torfu hamuje rozwój patogenów i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, co przekłada się na lepsze warunki życia dla drobiu.
Regulacja wilgotności torfu zapobiega powstawaniu wilgoci i pleśni, co może powodować choroby i infekcje.
Ściółka torfowa pozytywnie wpływa na odpowiednią jakość łap

Korzyści dla hodowcy

Naturalny skład torfu zapewnia bezpieczeństwo dla drobiu, a jednocześnie minimalizuje ryzyko powstawania odpadów organicznych, co przekłada się na mniejsze koszty i większą wydajność hodowli.
Kwaśny pH torfu eliminuje potrzebę stosowania sztucznych środków chemicznych do dezynfekcji, co zapewnia bardziej ekologiczne podejście do hodowli drobiu.
Możliwość cienkiego ścielenia (nie tworzy się skorupa) kwalifikuje podłoże torfowe dla drobiu rozwiązaniem maksymalnie ekonomicznym.
Bezpłatna dostawa na terenie całej Polski pozwala na wygodne i szybkie zaopatrzenie się w produkt bez konieczności wychodzenia z domu. 

 

 

 

 

Zastosowanie termizowanej ściółki torfowej w hodowli bydła

Ściółka torfowa może być dobrą alternatywą dla hodowców bydła w regionach w których brakuje słomy. Ze Zbioru dobrej praktyki rolniczej (MRiRW/IUNG Puławy) wynika, że na 100 kg materiału ściółkowego określono wchłanialność wody na poziomie: wióry drzewne/trociny 145–150 kg; słoma ok. 260 kg; torf ok. 404 kg. Obora w której używana jest ściółka torfowa nie wymaga budowy kanałów odpływowych oraz zbiorników na gnojówkę. Podłoże torfowe o grubości 12 cm całkowicie absorbuje płyny. Codzienne sprzątanie polega na wybraniu stałych odchodów wraz z przemoczoną ściółką i uzupełnieniu ściółki torfowej w ilości około 2-3 kg na oczyszczonym stanowisku. Całkowite opróżnienie przeprowadza się co 3-4 tygodnie.

 

 

 

 

Opakowanie
Folio-bagi o wadze 1100 kg
worki 250 litrów na palecie. Waga zależy od wilgotności i wynosi od 45 do 49 kg.
Ściółkę torfową dostarczamy na bezzwrotnych paletach.

 

 

 

Dostawa
Palety dostarczamy bezpłatnie za pośrednictwem firmy spedycyjnej pojazdem wyposażonym w windę oraz ręczny wózek paletowy.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl