

Na dolnym pasku wybierz Blog aby poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Czy można mieszać różne rodzaje podłoży dla koni?
koński obornik jako nawóz do bezpośredniego użycia
Jakie ściółki mogą poprawić jakość nóżek na fermie drobiu
Alergia u koni
Sucha dezynfekcja mat legowiskowych dla krów bydła prosiąt posypka





Opis
Sucha dezynfekcja mat legowiskowych dla krów bydła prosiąt posypka
Do stosowania w obecności zwierząt na stanowiska legowiskowe wyposażone w maty i materace gumowe w celu poprawy zdrowotności zwierząt przez ograniczenie wilgotności na matach i utrzymywanie odczynu pH powyżej 10.
Zastosowanie w cele:
zwiększenia produkcji mleka
ograniczenia strat zapalnych mleka
ograniczenia kosztów leczenia zwierząt
Środowisko to pierwsza wśród czterech najważniejszych przyczyn powstawania stanów zapalnych wymion oraz schorzeń racic. Ogromne znaczenie w tej kwestii ma czystość podłoża, na jakim stoją i odpoczywają krowy. Największe ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń występuje w oborach wolnostanowiskowych. Ponieważ poszczególne legowiska zajmowane są przez różne krowy, to w przypadku każdej z nich, często dochodzi do kontaktu końcówek strzyków wymienia z podłożem, a w następstwie wnikania do kanałów strzykowych bakterii chorobotwórczych. Bakterie mogą znaleźć się w ściółce w wyniku wycieku mleka z chorych na zapalenie wymienia strzyków. Patogeny mogą być również przenoszone między racicami bydła i powodując zagrożenia dla stanu zdrowotnego. Obok wydzielin chorych zwierząt, źródłem zakażenia w oborach są również pasze i rozkładająca się ściółka. W m3 powietrza może znajdować się od kilku do kilkudziesięciu milionów drobnoustrojów i grzybów. Sucha dezynfekcja pomaga ograniczyć ilość chorobotwórczych patogenów, jej działanie polega na eliminacji wilgoci oraz utrzymywaniu wysokiego pH w podłożu, co przeciwdziała rozwojowi chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów.
Działanie dezynfekcyjne
Sucha dezynfekcja ma zdolność do ograniczania rozwoju i neutralizowania pasożytów, insektów, bakterii, wirusów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów na podłożach. Posypka wspomaga dezynfekcję chemiczną i co bardzo ważne, jest bezpieczna i może być stosowana w obecności zwierząt. Dzięki swojemu unikalnemu składowi posypka długotrwale zachowuje odczyn ok 10 pH.
Optymalne zakresy pH dla chorobotwórczych bakterii:
Staphylococcus aureus: pH 4,2 – 9,3
Pseudomonas spp. : pH 5,6 – 8,0
Escherichia coli.: pH 4,4 – 9,0
Lactobacillus spp.: pH 3,4 – 7,2
Campylobacter spp.: pH 4,9 – 9,0
Bacillus cereus. pH 5,0 – 8,8
Chłonność wody – do 370 ml/100 gram
Sucha dezynfekcja do mat legowiskowych jest przygotowana w 100% ze słomy zbożowej, która dzięki rozdrobnieniu na bardzo drobną frakcję i ekstruzji pod wysokim ciśnieniem uzyskuje wielokrotnie większą chłonność niż pocięta słoma. Bardzo dobra chłonność pozwala wiązać większe ilości uryny, dzięki czemu w powietrzu unosi się mniej drażniącego amoniaku i mniej nieprzyjemnego zapachu.
Polepszenie dobrostanu zwierząt
Sucha dezynfekcja do mat legowiskowych zapobiega występowaniu wielu chorób związanych z infekcjami wywoływanymi przez bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy chorobotwórcze. Suche stanowisko o wysokim odczynie pH znacznie ogranicza ich rozwój. Poprawia komfort krów, zwierzęta spędzają więcej czasu w trakcie dnia leżąc, zmniejsza się ich stres i zwiększa produkcja mleka. Zwierzęta są czystsze dzięki utrzymywaniu niższej wilgotności na stanowisku, do krów nie przykleja się słoma i odchody. Mniej otarć i podrażnień wymion i strzyków, mniej uszkodzeń nóg w tym stawów skokowych. Zawartość naturalnej słomy izoluje skórę zwierzęcia od gumowej nawierzchni i niweluje ryzyko powstawiania odparzeń.
Łatwiejsza praca w oborze
Mniej pracy przy ścieleniu stanowisk – dzięki możliwości wykorzystania ścielarek automatycznych.
Eliminacja konieczności drogiego i czasochłonnego siekania słomy przed zaścieleniem.
Ograniczenie powierzchni magazynowania słomy.
Eliminacja prasowania i stogowania słomy do ścielenia.
Wskazówki dotyczące użycia
Suchą dezynfekcją należy posypywać maty legowiskowe oraz inne powierzchnie na których może dochodzić do kontaktu uszkodzonej skóry, strzyków i wymion z zanieczyszczoną powierzchnią. Ilość użytej suchej dezynfekcji zależy od indywidualnej techniki hodowli i stanu zdrowotnego krów i prosiąt. Średnie miesięczne zużycie (posypując trzy razy w tygodniu) wynosi 10 kg preparatu na jedno legowisko. W przypadku występowania dużej liczby zapaleń zaleca się codzienne oczyszczanie stanowisk z odchodów a następnie posypywanie suchą dezynfekcją.
Sposób przechowywania i transportu
Produkt wymaga przechowywania i transportowany w warunkach suchych, zabezpieczających przed zawilgoceniem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, w szczególności biologicznymi (grzybami i pleśniami). Przechowywać w chłodnym miejscu.
Skład suchej dezynfekcji do mat legowiskowych dla krów, bydła i prosiąt
Wyselekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, poddana obróbce termicznej i mechanicznej, bez zanieczyszczeń i zawilgoceń oraz mieszanka naturalnych minerałów zawierających magnez i wapń.
Sposoby pakowania
Sucha dezynfekcja jest pakowana w papierowe zszywane worki o wadzie 20 kg lub w torbyGig-Bag o masie 500 i 1000 kg. Big-Bagi umieszczane są na bezzwrotnych paletach o wymiatach 100 cm x 100 cm. Palety są zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych folią strecz.
Bezpłatna dostawa
- papierowy worek 20 kg
- 40 papierowych worków 20 kg (800 kg) na palecie
- Big-Bag 500 kg +- 5% na palecie
- Big-Bag 900 kg +- 5% na palecie
Dostawę realizujemy przesyłką kurierską, palety dostarczamy i rozładowujemy pojazdem wyposażonym w windę oraz ręczny wózek paletowy.