Dobra jakość i dobra cena. Torf drobny, jasny, bez zabrudzeń.
Ściółka torfowa dla koni i bydła naturalny torf termizowany
Ściółka torfowa i torfowo-wiórowa dla koni, bydła, drobiu, naturalny odrobaczony termicznie torf
Kraj pochodzenia - Litwa
Sprasowane wygodne do przenoszenia worki na bezzwrotnej palecie
Bezpłatna dostawa!
Wybierz jeden z wariantów: (zaznacz odpowiednią kropkę)
12 * 250 litrów mieszanki torfu z włókiem drzewnym dla koni
15 * 250 litrów mieszanki torfu z włókiem drzewnym dla koni
12 * 250 litrów czystego torfu
15 * 250 litrów czystego torfu
big-bag 1100kg czystego torfu
Wybierz wariant produktu:
Poszczególne warianty mogą różnić się ceną
Obowiązkowe pola oznaczone są symbolem - *
Kod produktu: TORFTERM
Opis
Ściółka torfowa dla koni, bydła, drobiu, naturalny odrobaczony termicznie torf
Kraj pochodzenia - Litwa
Sprasowane wygodne do przenoszenia worki na bezzwrotnej palecie
Bezpłatna dostawa!
Wybierz jeden z wariantów: (zaznacz odpowiednią kropkę)
12 * 250 litrów torfu z włóknem drzewnym "wood fiber" podłoże dla koni
15 * 250 litrów torfu z włóknem drzewnym "wood fiber"podłoże dla koni
12 * 250 litrów czystego kwaśnego torfu
15 * 250 litrów czystego kwaśnego torfu
big-bag 1100kg czystego torfu
Naturalne podłoże do hodowli koni, bydła i drobiu. Kwaśne ph w przedziale 3,2-4,5 uniemożliwia rozwój bakterii, pleśni i grzybów. Ściółka torfowa nie pyli się, nie alergizuje, wiąże amoniak pochodzący z moczu oraz wilgoć. Ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Surowiec pozyskany na Litwie podlega procesowi uzdatniania. Proces uzdatniania naturalnego torfu kopanego podlega rozdrobnieniu poprzez frezowanie do frakcji 0-4 cm. Po rozdrobnieniu poddawany jest ponownie kompresji podczas której wytwarza się ciepło zaś torf ogrzewa się do temperatury około 60oC. Po procesie termizacji powstaje odrobaczona, gotowa do użycia ściółka torfowa dla zwierząt. Ściółka pakowana jest w wygodne do przenoszenia worki foliowe o pojemności 250 litrów. Powstały po użyciu obornik jest doskonałym naturalnym nawozem do bezpośredniego użycia w ogrodzie lub na polu, w razie potrzeby kwasowość obornika łatwo zneutralizować dodatkiem wapna.
Foto: czysty kwaśny torf termizowany
foto: torf z domieszką włókna drzewnego
Cechy termizowanej ściółki torfowej dla zwierząt
wolna od bakterii, grzybów, roztoczy
wolna od pasożytów tj. larw owadów, czerwi, pędraków, karaluchów, tasiemca, glisty
wiąże chemicznie amoniak
niepyląca
hipoalergiczna
bakteriobójcza
ph 3,2-4,5
frakcja 0-4 cm
wilgotność 25-35%
Mieszanka torfu z włóknem drzewnym Wood Fiber
W hodowli koni polecamy specjalną mieszankę torfu z włóknem drzewnym. Włókno drzewne zapewnia większą puszystość i elastyczność podłoża, wilgotność mieszanki jest nieco mniejsza niż wilgotność czystego torfu. Dodatek Wood Fiber produkowany jest z czystej zrębki drzewna iglastego. Jego formowanie odbywa się w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem pary wodnej. Zastosowany proces technologiczny gwarantuje że otrzymane podłoże jest wolne od chwastów, chorób i szkodliwych organizmów.
Zastosowanie termizowanej ściółki torfowej w hodowli koni
Termizowana ściółka torfowa jest szczególnie zalecana dla koni z alergią oddechową a także dla koni z gnijącymi strzałkami kopyt. Bakteriobójczy torf powoduje szybkie gojenie się ran oraz chroni przed powstawaniem nowych procesów gnilnych w strzałce kopyta. Torf jest niejadalny i może być doskonałym rozwiązaniem dla koni ze skłonnością do wyjadania skażonej odchodami ściółki ze słomy. Ściółka torfowa pomaga w utrzymaniu przyjemnego zapachu w stajni gdyż wiąże chemicznie amoniak pochodzący z moczu.
Sposób użycia:
wstępna warstwa w czystym boksie powinna wynosić 12-15 cm, uzyskujemy ją wysypując 6 do 10 worków w boksie przeciętnej wielkości.
Stałe odchody wraz z przemoczoną ściółką należy usuwać na bieżąco, najlepiej 2-3 razy dziennie uzupełniając puste miejsce świeżym torfem. Zużycie torfu przeciętnie to 1 worek 250 litrów w tygodniu. Boks opróżnić całkowicie co 4-6 miesięcy. Przy standardowym sprzątaniu stajni hotelowej jeden raz dziennie boks będzie trzeba opróżniać co 3 miesiące.
Ściółka torfowa zapewnia dobrą amortyzację, łagodząc bóle stawów u starszych koni. Zdolna do pochłaniania zapachów, ta forma ściółki jest również pomocna dla koni, które mogą mieć problemy z oddychaniem, takie jak zapalna choroba dróg oddechowych lub astma. Jedną z głównych wad ściółki torfowej jest jej ciemny kolor. Konie jasnej maści mogą się wydawać brudne zaś słabo oświetlony boks może się wydawać ciemnym i ponurym miejscem. Ściółka torfowa z racji dużej wilgotności może zamarzać w okresie silnych mrozów.
Ściółkę torfową można stosować łącznie z matami stajennymi wykonanymi z Tworzywa PVC. Maty PCV są elastyczne i stanowią doskonałą izolację termiczną a warstwa torfu może być znacznie cieńsza w porównaniu ze ścieleniem na posadzce betonowej.
Przygotowanie podłoża dla koni z torfu termizowanego oraz wiórów świerkowych.
Mieszanie torfu termizowanego ze ściółką wiórową Peer-span w stosunku wagowym 5 części torfu do 1 części wiórów. Wymieszaj 1 balot 23 kg ściółki wiórowej Peer-Span z 3 workami torfu termizowanego 250 litrów.
Zastosowanie termizowanej ściółki torfowej w hodowli drobiu
Dzięki naturalnej wilgotności ściółka torfowa pomaga w utrzymaniu optymalnych warunków w kurniku. Łatwo ją równomiernie rozłożyć, nie ma potrzeby dodatkowego nawadniania. Mieszanina obornika kurzego ze ściółką torfową stanowi idealny nawóz dla różnego rodzaju gleb oraz jako półprodukt dla pieczarkarni. Ściółka torfowa stymuluje aktywność przewodu pokarmowego dzięki zawartości kwasu fulwowego, jest to silny antyoksydant a także czynnik stymulujący produkcję kolagenu.
Sposób użycia:
ściółkę torfową wysypujemy z opakowania co najmniej 2-3 dni przed planowanym wstawieniem piskląt pozwalając jej wstępnie odparować. Następnego dnia ściółkę równomiernie rozścielamy w kurniku rozgrzanym do około 33-35 stopni C. W momencie wprowadzenia piskląt wilgotność powietrza jak i podłoża będzie zapewniając optymalny klimat.
Na 1m² należy rozprowadzić 5-8 litrów ściółki torfowej.
W chwili wstawiania piskląt temperatura w kurniku powinna wynosić 35-36 °C a temperatura posadzki 29-31°C i wilgotność 45% - 62%. WAŻNE: temperatura 29-31°C dotyczy posadzki NIE ściółki.
Grubość ścielenia jest zależna od pory roku i wynosi od 6 litrów na m² latem, poprzez 7 litrów na m² w okresach wiosennym i jesiennym do 8 litrów na m² zimą. W czasie cyklu nie ma potrzeby dościelania. Karmienie piskląt w pierwszych godzinach na papierze.
Opakowanie
pojedyncze opakowanie zawiera 250 litrów termizowanej ściółki torfowej. Waga zależy od wilgotności i wynosi od 45 do 49 kg.
Opakowanie foliowe o wymiarach 80x35x40.
Ściółkę torfową dostarczamy na bezzwrotnych paletach zawierających 12 lub 15 balotów 250l.
Dostawa
Palety dostarczamy bezpłatnie za pośrednictwem firmy spedycyjnej pojazdem wyposażonym w windę oraz ręczny wózek paletowy.
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Torf jak torf, stosuję od lat bo się sprawdza. Ten sprzedawca ma bardzo dobrą cenę i dobrą jakość.
Używamy od 2 lat bez żadnych kłopotów. Tym razem wzięliśmy na próbę torf z domieszką włókna drzewnego.
Dobra wydajność, wyleczone strzałki. W upały trochę się przesuszył i lekko pylił. Generalnie poza okresem zimowym używamy od lat 10 miesięcy w roku.
Od lat używam torfu w stajni. Od jakiegoś czasu mam też maty stajenne i mogę powiedzieć że dobrze współpracują z torfem. Torfu sypię naprawdę mało, tak że widać prześwity mat. Ten rodzaj torfu jest dobrze rozdrobniony i co dla mnie ważne jest jak na torf workowany w bardzo dobrej cenie.
Najbardziej chłonna ściółka dla drobiu jaką używałam, zdrowe łapy, skończyły się problemy z grzybem.
Torf dobrze się sprawdza, wcześniejsze rany szybko się zgoiły. Nie czuć obornikiem.
Bardzo dobry torf, nie czuć moczem. Na zimę mieszamy z trociną.
Torf jest jednym z lepszych podłoży,które stosujemy w naszej stajni. Ostatni rok w dwóch boksach spośród sześciu przeszliśmy na tą ściółkę. Czysty torf mieszamy z trocinami 1:5. Podłoże jest suche, miękkie i nie wydziela praktycznie żadnego nieprzyjemnego zapachu. Ponadto nie grzeje się. W zasadzie wystarczy wywalić "bobki", raz na kilka dni dościelić (poprószyć) niewielką ilością świeżego i koń ma czysto.
Torf jest jednym z lepszych podłoży,które stosujemy w naszej stajni. Ostatni rok w dwóch boksach spośród sześciu przeszliśmy na tą ściółkę. Czysty torf mieszamy z trocinami 1:5. Podłoże jest suche, miękkie i nie wydziela praktycznie żadnego nieprzyjemnego zapachu. Ponadto nie grzeje się. W zasadzie wystarczy wywalić "bobki", raz na kilka dni dościelić (poprószyć) niewielką ilością świeżego i koń ma czysto.
Sabina i Jacek