Producenci
Blog- aktualne tematy
Na dolnym pasku wybierz Blog aby poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Czy maty stajenne są dobrym rozwiązaniem?

Ściółka lniana dla koni odpylona słoma lniana 20 kg

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 840,00 zł 840.00

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: flax straw

Opis

Bezpłatna dostawa!

  • Hipoalergiczna, len jest bezpyłowy i nie zawiera alergenów
  • Wydajna, 1 kg wchłania od 4 do 5 litrów mocznika i wody
  • Niejadalna, wskazana dla koni będących na diecie
  • Suche elastyczne podłoże chroni stawy i kopyta koni oraz izoluje termicznie
  • Przyjemny zapach w stajni, biochemicznie wiąże amoniak występujący w moczu
  • Obornik jako nawóz , neutralne PH, krótki czas kompostowania

 

 Len posiada doskonałe właściwości pochłaniające wilgoć, dodatkowo dzięki procesom biochemicznym wiąże amoniak zawarty w moczu. Struktura włókien lnu powoduję, że górna luźna warstwa ściółki pozostaje sucha, podczas gdy mocz i woda są absorbowane bezpośrednio w komórkach włókien znajdujących w na spodzie. W miarę dokładania ściółki lnianej dla koni, tworzy się elastyczny i dobrze izolujących termicznie zwarty materac. Len posiada neutrale PH, nie zawiera nasion chwastów ani szkodników. Zebrany w boksie dla koni obornik rozkłada się naturalnie i całkowicie.  Zależnie od temperatury i wilgotności proces kompostowania zajmuje 1 do2 miesięcy. Słomo lniana ma gorzki smak i bardzo rzadko zdarza się aby była zjadana przez konie. W razie zjedzenia nie pęcznieje po nasiąknięciu i nie powoduje kolki.

 

 

słoma lniana doskonała dla koni  alergicznych

 

Wskazania dotyczące użycia

W trakcie użytkowania ściółki lnianej z tygodnia na tydzień tworzy się elastyczny, związany materac. Wybieraj na bieżąco odchody, pamiętaj aby nie unosić warstwy spodniej i nie dopuścić dostępu powietrza. Brak tlenu w dolnej warstwie zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu amoniaku.

 

 

ściółka lniana dla koni to cięta słoma lniana

 

Ścielenie

W przeciętnym boksie o wymiarach 9-12 m2 rozściel 3-6 balotów, tak aby wstępna warstwa miała grubość 5-7 cm. Zaścieloną sieczkę lnianą równomiernie zroś wodą, przyspieszysz w ten sposób proces tworzenia się materaca. Prawidłowo utworzony w pierwszych tygodniach materac jest suchy na powierzchni, elastyczny na wskroś, nie rozwarstwia się, dobrze izoluje termicznie i nie tworzy przykrego zapachu amoniaku.

Odchody wybieraj na bieżąco przynajmniej kilka razy dziennie, zrównuj wierzchnią warstwę. W przemokniętych miejscach wybierz mokrą słomę, pamiętaj aby nie odwracać i nie unosić zdeptanej warstwy materaca. Puste miejsca uzupełniaj świeżą ściółką lnianą. Zużycie sieczki lnu w warunkach optymalnych waha się od 10 do 20 kg na tydzień. Boks opróżnia się całkowicie co 4-6 miesięcy.

  

 

 

Opakowanie

Ściółka w postaci sieczki słomy lnianej jest prasowana w baloty o wadze 20 kg. Baloty są pakowane w zgrzewaną folię i mają wymiary 80 cm x 40 cm x 30 cm.
Ściółkę dla koni dostarczamy w ilości 18 lub 21 sztuk na palecie o wymiarach 120 cm x 80 cm.

 

słoma lniana dla koni 21 balotów na palecie

 

 

Dostawa

Palety dostarczamy za pośrednictwem firmy spedycyjnej pojazdem wyposażonym w windę oraz ręczny wózek paletowy.

 

 

dostawa pojazdem z windą i paleciakiem

Opinie o produkcie (12)

2 maja 2020

Bardzo dobra słoma lniana, wydajność zbliżona do Jopack ale cena znacznie lepsza, polecam :)

6 maja 2020

Po zmianie podłoża ze słomy na len konik z COPD od razu zachowuje się lepiej- nie kaszle. Trzeba pamiętać o moczeniu sianka, polecam

14 czerwca 2020

Czteroletni kobyła zaczęła na kaszleć. Kilka miesięcy podawania różnych specyfików i nic. Po zmianie słomy zbożowej na lnianą kaszel przeszedł w jeden dzień.

25 września 2020

Ściółka lniana czy torf? Nam osobiście lepiej sprawdza się torf przez to że lepiej wchłania zapach i jest łatwiejszy w sprzątaniu i oddzielaniu brudnego od czystego. Ściółki lniana pozostaje cały czas sypka nawet gdy jest mokra przez co trudno ją przesiać przez widły oraz koń dosyć łatwo może ją rozkopać. Torf gdy jest brudny jest bardziej zbity przez co łatwo i szybciej się go sprząta. Ściółka lniana natomiast u nas się okazała bardziej wydajna oraz wygląda estetyczniej Niemniej oba warianty nam się sprawdzają bardzo dobrze choć osobiście preferuję torf. Koń również bardzo chętnie, leżał i stał i na ściółce i na torfie. Przez najbliższy czas dostawy nie będą nam potrzebne ponieważ uporaliśmy się z częścią problemów zdrowotnych mojego konia w czym Pańska pomoc była nieoceniona i potwierdziła ,że są to wysokogatunkowe produkty. Jeśli znowu zajdzie potrzeba używania tak nietypowego wyścielenie boksu to na pewno się do Pana pokieruje jak i również polecę innym bo na prawdę jestem bardzo zadowolona.

7 października 2020

Bardzo dobra cięta słoma lnu, to już trzecia marka której używam. Pierwsza okazała się słaba, druga dobra lecz droga, kupowałam jednak mówiąc sobie że za jakość trzeba zapłacić. Jestem mile zaskoczona tym produktem, cena jak przy pierwszym a jakość nie odbiega znanej marce na literę J. Ściółki używam dla konia z RAO.

24 października 2020

Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny, ekspresowa wysyłka, na pewno zostanę Państwa stałym klientem

21 listopada 2020

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że zakupiona ściółka lniana spełnia swoją rolę i dobrze się sprawdza w kontakcie z koniem mającym problemy z układem oddechowym. Chodziło o to, by ściółka nie pyliła się i dobrze absorbowała wilgoć. I tak jest. Można nawet powiedzieć, że lepiej spełnia swoje zadania niż ściółka wiórowa. W związku z tym wydaje się, że będę kontynuował zakupy tej ściółki, jeśli oczywiście będzie dostępna.

8 lipca 2021

Próbowałam kilka rodzajów ściółek. Wiórowa była w porządku ale rolnik nie chciał odbierać obornika z drewnem. Pelet słomiany niestety pylił się i koń kaszlał. Na słomie lnianej koń nie kaszle i nie zjada jej. Po dwóch tygodniach nie czuć moczu.

28 sierpnia 2022

Po miesiącu użytkowania mogę powiedzieć że bardziej opłacalny finansowo jest len niż pelety ze słomy który bardzo podrożał.

28 sierpnia 2022

Po miesiącu użytkowania mogę powiedzieć że bardziej opłacalny finansowo jest len niż pelety ze słomy który bardzo podrożał.

28 sierpnia 2022

Po miesiącu użytkowania mogę powiedzieć że bardziej opłacalny finansowo jest len niż pelety ze słomy który bardzo podrożał.

28 sierpnia 2022

Po miesiącu użytkowania mogę powiedzieć że bardziej opłacalny finansowo jest len niż pelety ze słomy który bardzo podrożał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl